Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

PIMPA PUMPAN PURPLE – tävling från Epilepsiförbundet

16 oktober, 2022 - 31 oktober, 2022

TÄVLING – PIMPA PUMPAN PURPLE 💜🎃💜.

Var med och tävla under Halloween genom att måla och dekorera din pumpa lila för att uppmärksamma alla som lever med epilepsi 💜.

För att vara med och tävla gör du såhär:

  1. Måla och dekorera din pumpa lila, ju mer utsmyckning desto bättre.
  2. Har du ingen pumpa att måla på? Här kan du färglägga och dekorera din egen papperspumpa. Pdf: måla din egen pumpa i papper
  3. Mejla dina bästa bilder till [email protected], skriv ”Pimpa pumpan” i ämnesraden i mejlet. Ange ditt namn, ålder, adress och telefonnr.
  4. Dela gärna din bild i sociala medier med #svenskaepilepsiförbundet och/eller #purplepumpkinproject.

Tävlingen pågår från den 16 – 31 oktober och du har chansen att vinna fina priser. Du kan välja på epilepsiarmband, epilepsismycke, biobiljetter eller lotter. Vinnaren utses av en jury och meddelas den 7 november.

Låt fantasin flöda, vi ser fram emot att se dina skapelser!

Här kan du läsa mer om Purple Pumpkin Project.

Detaljer

Start:
16 oktober, 2022
Slutar:
31 oktober, 2022

Arrangör

Svenska Epilepsiförbundet anmälan
E-post
anmalan@epilepsi.se
Visa Arrangör-webbplats