Ny fototävling i nästa nr av Epilepsia
I nästa nummer av vår medlemstidning Epilepsia drar vi återigen en vinnare i vår fototävling som är öppen för alla. Denna gång vill vi se din bästa bild på temat rörelse!
För att vara med och tävla gör du såhär:
- Ha med någon form av rörelse i bilden.
- Hitta på en rubrik/bildtext till din bild – ju fyndigare desto roligare.
- Mejla ditt bidrag till [email protected], skriv ”Fototävling” i ämnesraden i mejlet. Ange ditt namn, adress och telefonnr. Skicka in ditt bidrag till oss senast den 9 november.
- Dela gärna din bild i sociala medier med #epilepsifoto och/eller #levamedepilepsi. Tänk på att eventuella personer på bilden måste godkänna att bilden är med i tävlingen. Kom ihåg att bilden behöver vara av bra kvalitet så att den går att trycka!
Tävlingen pågår från 4 november till 9 november och du har chansen att vinna fina priser. Vår Epilepsiajury utser vinnaren som meddelas senast den 15 november. Vinnarens bild kommer att publiceras i Epilepsia nr 4 2021 som utkommer i slutet av november.
Låt fantasin flöda – varmt välkommen med ditt bidrag!